17.12.2013

Sportovní den 2014

Dvoudenní klání na fotbalovém  hřišti v Bělovsi jsme odstartovali příjezdem školek zajištěnými autobusy. Školky přijeli v hojném počtu, což nám dělalo radost. Již na nástupu jsme mohli vidět velkou radost a natěšenost dětí do našeho sportovního dne. Když se turnaj a sportovní zápolení odstartovalo, tak děti dělaly maximum pro to, aby vše zvládly. Celkem bylo k dispozici 15 sportovně dovednostních stanovišť a 4 fotbalová hřiště pro turnaj v mini fotbale.  Celé zápolení jsme zakončili společným nástupem a předáním ocenění včetně medailí. První den nám skončil úspěšně s celkovou účastí 9 školek z Náchodska, které čítalo přes 300 dětí.

Druhý den jsme začali ve stejném stylu jako den první. Školy nám přijely přesně dle našeho plánu a tak mohlo vše začít. Zakřičeli jsme si krásně ještě při nástupu, vysvětlili jsme si pravidla a mohlo se začít. Několik hodin sportovního boje vyústilo v únavu a pot. Proto jsme zorganizovali skvělou regeneraci v podobě osvěžení vodou na krásné přírodní trávě u našeho stadionu. Když se nám povedlo všechny děti svolat zpět na nástup, tak nám dvě odvážné dívenky ze ZŠ Bražec krásně zazpívali a mohli jsme se vrhnout na vyhlášení a předání cen. Stejně jako první den, tak i ten druhý se nám zúčastnilo velké množství škol, kterých bylo celkem 7 s celkovým počtem něco málo přes 300 dětí.

Odpoledne jsme pak rozehráli rodinný turnaj s sportovní soutěžení na stanovištích. V průběhu celého dne jsme mohli sledovat napínavý zápas české hokejové reprezentace na MS v Bělorusku v „české vesničce“, kterou jsme pro všechny rodiče i děti postavili přímo na stadionu. Rodinný turnaj byl plný krásných okamžiků a spolupráce malých capartů s rodiči. Myslím, že se po celou dobu bylo na co dívat a nikdo se nemohl nudit.

S průběhem obou dvou dnů jsme byli naprosto spokojení. Vše, co se na hřišti i mimo hřiště odehrávalo bylo naprosto fantastické, protože dětský smích a radost je to nejcennější, co můžeme od dětí dostat, právě to je největší odměna za naši práci, když se děti smějí.

Chtěli bychom za celé dva dny poděkovat všem zúčastněným dětem, jejich pedagogům a asistentům, kteří byli taktéž perfektní a pomohli nám k naprosto bezproblémovému průběhu obou dnů. Budeme se těšit na to, až se společně setkáme na další podobné akci a věřme, že to bude dříve nežli za rok.

VIDEO Z GRASSROOTS DNE 2014

Článek na webu Fotbalové asociace České Republiky

Článek v náchodských novinách od Michala Rojšla