23.8.2017

Dětské skupiny

Máme-li děti vychovávat, je třeba, abychom se také stali dětmi

Martin Luther

Co jsou dětské skupiny:

Dětská skupina je malá skupina maximálně 12 ti dětí od 2 let, o kterou se stará zkušená vychovatelka, které my říkáme „teta“. V našich dětských skupinách probíhá plnohodnotné vzdělávání dětí, stejně, jako tomu je v mateřské škole obohacené o další aktivity, které dětem budou dělat radost.

Náš cíl je jasný odlišit se od mateřských školek. Chceme, aby se děti do dětské skupiny těšily, aby se u nás cítily dobře. Právě proto dáme dětem individuální a empatický přístup. Díváme se na svět dětskýma očima a snažíme se s dětmi stejně tak komunikovat. Všechny naše „tety“ učí děti, ale stejně tak se učí od dětí a připomínají si, to, co dospělí už dávno zapomněli, jak krásné je být dítě.

Snažíme se, aby každé dítě dosáhlo svého úspěchu. Proto je pro nás každý individualita, každé je osobnost. Jdeme směrem, kdy vychováváme každého jedince zvlášť, každý má své silné stránky někde jinde. Náš cíl je vést děti k maximálnímu rozvoji osobnosti.

Jsme průvodci na cestě dětským světem!

Jaký je rozdíl mezi dětskou skupinou a mateřskou školkou?

K nám můžou děti chodit buď pravidelně nebo jednorázově. Můžete také využít jen docházku na část dne. Dětské skupiny fungují 5 dní v týdnu 12 měsíců v roce. Stejně jako školka musíme splňovat plán vzdělávání, ale máme možnost přistupovat k dětem individuálně!

 

Provozujeme dvě dětské skupiny:

Dětská skupina v Náchodě – Sporťáček

Dětská skupina v Novém Měste nad Metují – Krteček